VIII. Rotary “Sport & Fun” nyári tábor

Az elmúlt évekhez hasonlóan 2018-ban már 8. alkalommal rendezte meg a Gödi Rotary Club július 6. és 16. között a nemzetközi „Sport&Fun” ifjúsági tábort. A szlovák, cseh, román, német, osztrák, olasz, portugál, orosz, belga, holland, török, amerikai diákok mellett a táborban gödi fiatalok is részt vettek. 10 nap alatt sikerült kerékpárral, kenuval, illetve túrázva bemutatnunk a Dunakanyar és Budapest legszebb látnivalóit. Izgalmas programok is színesítették a táborlakók magyarországi élményeit, többek között barlangászat, kalandpark, falmászás és lézerharc, amely utóbbihoz a nógrádi vár szolgált gyönyörű díszletül.

A nemzetközi csapatot gödi családok is vendégül látták, amely – remélhetőleg – új barátságokat, de mindenképpen új élményeket jelentettek mind a külföldi fiataloknak, mind a magyar családoknak. Más kultúrájú, nyelvű emberek megismerése mindig izgalmas feladat. A tábor szervezésében és lebonyolításában a klubtagokat barátok, ismerősök segítették, akiknek áldozatos munkája mindig köszönetet érdemel. A tábor sikerességét jelzik a fiatalok és szüleik üzenetei, kedves szavai, amelyeket hazatértük után juttattak el hozzánk. Mindezek a visszajelzések, mind a szerzett élmények alapján döntöttünk úgy, hogy 2019-ben is megszervezzük a tábort, amelyre várjuk a gödi fiatalok jelentkezését is.