Fuss az iskoládért 1911 métert – 2023

Fuss az iskoládért 1911 métert - 2023-ban is!

2023 szeptember 22.-re ismét iskolák közti futóversenyt hirdetünk “Fuss az iskoládért 1911 métert” címmel.

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a “Fuss az iskoládért 1911 métert” futóversenyünk, mely  2021 óta önálló rendezvénnyé nőtte ki magát. Göd és Sződliget vonzáskörzetében 6 iskolát hívtunk meg, így megrendezendő futóversenyünk – az elmúlt évhez hasonlóan – az egyik legnagyobb megmozdulás lesz Gödön, melyen tanárok, diákok és szülők is versenyezhetnek.

A három futószám mindegyike beleszámít az iskola által gyűjtött kilométerekbe, a verseny győztese, pedig az az iskola lesz, aki létszámarányosan a legtöbb kilométert gyűjti. Bármely futamon lefutott kilométer bele számít az iskola által gyűjtött kilométerekbe. Tehát, ha valaki több futamon indul, több kilométert gyűjt. Emellett a leggyorsabb futók és a tanár-diák párosok különdíjban részesülnek. Valamennyi résztvevő pólót és befutócsomagot kap.

A rendezvény bevételét és a szponzori felajánlásokat klubunk az iskolák számára ajánlja fel sporteszközök vásárlására.

2023 szeptember 22. (péntek)
délután 13:30-tól 15:30-ig

• Kérünk mindenkit, hogy amennyiben tudja a helyszínre jutást egyénileg oldja meg. Lehetőleg kerékpárral, vagy gyalog érkezzetek, hogy a járműforgalmat minél kevésbé akadályozzuk. Ha messzebbről érkeztek, 1-1 autóval többen gyertek.
  • Korábban felajánlást kaptunk buszokra, melyek a tanulókat szállították. Jelenleg ez még szervezés alatt áll, így jelenleg még nem tudjuk biztosan, hogy ezt a lehetőséget tudjuk-e biztosítani.
  • Aki kocsival érkezne, kérjük a strand hátsó parkolóját használja, mivel a termálstrand előtti parkoló nagyrésze le lesz zárva.
  • A hazautat mindenkinek önálóan kell megoldania.
  • Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Németh László Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Sződligeti Gárdonyi Géza Általános Iskola
  • Búzaszem Katolikus Általános Iskola és Művészetoktatási Iskola
  • Formabontó Tanulókör
  • Zenit Alapítványi Általános Iskola

Program ismertetése, tanárok, diákok, támogatók köszöntése.

Bemelegítés a közös futásra testnevelő tanár vezetésével.

Várjuk valamennyi intézmény tanárait/diákjait és támogató szülőit egy nagy közös futásra.
Tanárok, diákok és szülők együtt rajtolnak 14:00 órától, a jelentkezők számától függően több szakaszban.
A lefutott kilométerekkel valamennyi résztvevő saját iskoláját támogatja.

Diákok számára meghirdetett futam, melyben kifejezetten a leggyorsabb futókat várjuk, max. 10 – 12 fő/iskola létszámban. A résztvevők számának fügvényében szeretnénk szakaszos rajtot, külön az alsó és felső tagozat, lány ill. fiú diákjai számára. Részvételi szándékodról mindenképp egyeztess testnevelő tanároddal!
A legjobbak külön díjazásban részesítjük.

Derüljön hát ki, hogy kik a legjobbak!

• alsó tagozat fiú
  • alsó tagozat lány
  • felső tagozat fiú
  • felső tagozat lány

Tanár – diák párosok számára meghirdetett verseny, melyben egy tanár és egy diák fut.
A páros futam lényege, hogy mindkettőtöknek be kell érni, tehát az időeredményeteket a párból utolsóként beérkező fogja meghatározni. Beszéljétek meg iskolán belül, alkossatok párokat és nevezzetek!
A legjobb tanár – diák párosok szintén külön díjazásban részesülnek.

További információk és felmerült kérdések

• A regisztrált résztvevők az utolsó óráról felmentést kapnak, amennyiben emiatt nem érnének a futás helyszínére.
  • Kérjük mindenki úgy intézze az ebédet, hogy 12:30-13:00-óra körül el tudjon jönni, és odaérjen a megnyitóra legkésőbb 13:30-ra.
  • A pólókat, chipeket a tanárok és a diákok részére előre kiosztjuk és az iskolák képviselőinek átadjuk (aznap vagy előző nap). Feltétele, hogy a dikákok és szülő részéről hozzájáruló nyilatkozat alá legyen írva.
  • A szülők pólókat, chipeket a helyszínen tudják átvenni a rendezvény előtt.
    Kérjük az induló szülőket, hogy az adminisztráció miatt legkésőbb egy órával a rajt előtt 13:00-ra legyenek a helyszínen!
  • Minden résztvevő csak hozzájáruló nyilakozat kitöltése után vehet részt a versenyen. Ez törvényi előírás.
  • hozzájáruló nyilatkozatokat az iskolának ill. kísérő tanárnak kell leadni, ők gyűjtik, ill. tartják nyilván.

A szülők jelképes (javasolt 5.000 Ft) támogatás fejében rajtszámot és pólót kapnak, valamint a célban péksüteményre a vendégeink. Ezen összeg körülbelül a verseny önköltsége, ugyanakkor szponzorainknak köszönhetően a támogatást 100%-ban az iskolák javára tudjuk fordítani, a meghirdetett szabályok szerint. A támogatás összegét a helyszínen a Rotary adománygyűjtő ládába kérjük majd bedobni, de idén már lehetőség lesz bankkártyás fizetésre is.

A rajtszámot és a pólót ugyanitt kapják majd meg a verseny előtt.
Kérjük, hogy az adminisztráció miatt a rajt előtt min. egy órával (13:00-kor) érkezzenek!
A később érkezőknek a részvételt nem tudjuk garantálni.

• az eredményhirdetésre a a futamok lezárulta után a helyszínen kerül sor 15:00 óra körül.

Támogatóknak

ÁTUTALÁS:

adományt az alábbi számlaszámon tudunk fogadni:

GÖDI ROTARY KLUB EGYESÜLET
Bankszámlaszám: 10403253–50526875–77711009
Közlemény: „Rotary futás támogatás”

HELYSZÍNEN:

a helyszínen kihelyezett Rotary adománygyűjtő ládába is várjuk a pénzadományokat.

Adományozási szerződés keretében Egyesületünk jogosult közhasznúsági igazolás kiállítására, így vállalkozások esetében az adomány összege csökkenti az adózás előtti eredményt, így kedvező adózási feltételeket biztosít.

• SAMSUNG SDI
  • Don Pappa Pizzéria / Míves tészta