Egyesületünk közhasznú szervezetté válása

Klubunk tagsága 2020. szeptember 15.-i dátummal módosította alapszabályunkat, hogy közhasznú szervezetté válhassunk.

A Budapest Környéki Törvényszék 2020 október 12.-i határozata értelmében elrendelte klubunk közhasznú jogállásának bírósági nyilvántartásba történő bejegyzését.

A közhasznúsági jogállás számos előnnyel jár:

• bizonyos pályázatoknál feltétel lehet,
  • közszolgáltatási szerződést csak közhasznú szervezet köthet,
  • közhasznú szervezetek esetében a közérdekű önkéntesek juttatásai kedvezményesebbek,
  • számos adókedvezményben részesülhetnek, például bizonyos esetekben menetsülnek az ÁFA fizetés alól,
  • az egyesületek, és így a közhasznú civil szervezetek is, teljes személyes illetékmentességben részesülnek,
  • bizonyos esetekben mentesülnek a személyi jövedelemadó alól ,
  • a közhasznú szervezet számára juttatott adományok értéke a társasági adót bizonyos mértékben csökkenti (egészen pontosan az adomány értékének 20%-ával, tartós adományozás esetén további 20%-kal – tehát összesen 40%-kal).

Ez úton is köszönjük a folyamatban részt vevő rotarysta barátainknak – Viktornak, Ákosnak és Zsotnak – az inspirációt, a közreműködést és az áldozatos munkát!

A végzés szövege az alábbiakban olvasható: